Make your own free website on Tripod.com
Header image  

 

İnternetteki iletişim rehberiniz

 
 
 

Camfrog Nedir? Ne işe yarar?

Camfrog, merkezi Amerika'da bulunan, kullanıcıların isterlerse birebir yazılı, sesli, görüntülü konuşmalarını; isterlerse sohbet odalarına bağlanarak yine görüntülü, sesli, yazılı olarak iletişim kurmasını sağlayan bir video chat programıdır.

Programı isterseniz buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz. Programın Türkçe desteği mevcut olup, kurulum aşamasında Türkçeyi seçmeniz durumunda program türkçe olarak kurulacaktır. Eğer program ingilizce olarak kurulmuş ise Actions / Change Language / Türkçe yi seçerek programı türkçe yapabilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra öncelikle kayıt olmanızı ne bir rumuz seçmenizi isteyecektir. Kayıt işlemini başarıyla tamamlayıp giriş yapmanız durumunda ekrana gelen pencere Camfrog'un ana penceresidir. Hemen pencerenin alt tarafından sohbet odalarının listesini açıp, bir oda seçerek odaya bağlanıp sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

 

Odalar,öncelikle coğrafik olarak kategorilendiriliyor. Maalesef Türkiye'den Camfrog'a ücretsiz sürüm ile bağlanan kullanıcılar sadece Türkiye kategorisinde listenen odalara girebiliyor ve Türk kullanıcılarla sohbet edebiliyorlar. Diğer bölgedeki odalara girebilmek, diğer ülkelerdeki kullanıcılarla sohbet edebilmek ve Camfrog'un diğer ekstra özelliklerinden faydalanabilmek için 1 kereye mahsus olarak 50 Amerikan Doları ödeyerek hayatboyu süren lisans satın almanız gerekmektedir.

İkinci kategorilendirme şekli ise Camfrog tarafından host edilen odalar, genel yaş grubuna hitap eden odalar, 18+ içerikli odalar ve işitme özürlüler için yüksek görüntü aktarım hızı olan "deaf" odaları.

Sohbet odalarına bağlandığınız zaman açılan yeni pencerede, öncelikle oda kuralları yazar ve bu kuralları kabul etmeniz istenir. Bu kurallara uymadığınız takdirde odadan uzaklaştırma ve yasaklamalar almanız muhtemeldir. Odaya bağlandığınız zaman bu pencereden oda genelinde muhabbet edebileceğiniz gibi, listenin sağ tarafında bulunan kişi nicklerine tıklayarak camerasını görüntüleyebilir, sağ tıklayarak özel mesaj gönder seçeneği ile özel mesaj göndermek de mümkündür. Yanlız, kişi kendini "privacy" yani gizlilik moduna almışsa, kişi listesine eklediği rumuzların dışındaki kişiler özel mesaj yazamazlar. Yazmaya çalıştığınız takdirde mesajınızın iletilmediğine dair bir hata mesajı alırsınız. Yine odada bulunan kişi listesinde kişi nickine sağ tıklayarak o kişiyi listenize ekleyebilirsiniz. Bu durumda kişi online oldğunda bilgilendirme iletisi alırsınız. Sohbet odasına girmeden 1 e 1 sohbet edebilir, yazışabilir, görüntülü hatta sesli olarak da görüşebilirsiniz.

Camfrog'un ekstra özelliklerinden yararlanabilmeniz için 1 defaya mahsus olmak üzere telif ücretini ödemeniz ve satın almanız gerektiğinden bahsetmiştik. Camfrog'u satın aldığınız zaman mail adresinize Camfrog Pro'yu etkinleştirebilmeniz için mail adresinize bir serial gönderilir. Bu serial'i kimseyle paylaşmamanız gerekmektedir. Çoklu kullanımda Camfrog kodunuzu iptal ediyor ve bu kodun değiştirilmesi mümkün olmadığından yenisini satın almanız gerekiyor. Camfrog Pro'nun özellikleri şunlar:

-Türkiye'den bağlanan kullanıcılar yurtdışındaki odalara girebilir ve yabancı kullanıcılarla yazışabilir.

-Sohbet odalarına girdiği zaman aynı anda 100 adet kamera açabilir.

-Erişkin Kontrolü ile yeni rumuz alımı engellenebilir, camfrog'un bazı özelliklerinin kullanımı kısıtlanabilir, bu sayede çocuklar zararlı içerikten korunmuş olur.

- Uzaktan gelen özel video çağrılarının özel bir şifre ile otomatik olarak kabul etmesi sağlanabilir. Bu durumda bilgisayarınızı internete bağlı olarak bırakmanız durumunda Camfrog'u webcam inize bağlanarak evinizi/işyerinizi kontrol etme amaçlı olarak da kullanabilirisiniz.

- IM catcher özelliği ile kendinizi privacy (gizlilik) moduna almadan gelen mesajların otomatik olarak silinmesini ve sizi rahatsız etmemesini sağlayabilirsiniz.

-Sohbet odalarında Camfrog Pro kullanan kullanıcıların nicklerini kalın puntolar ile görerek, bedava sürüm kullanıcıları ayırt edebilme özelliği

Ve daha burda belirtmediğimiz birçok özelliği bulunmakta. Bunları keşfetmeyi de size bırakıyoruz ;) Yanlız uyarmadığımı söylemeyin, bu sohbet programı insanlarda bağımlılık yapıyor :)

 

Camfrog'da sohbet odası açabilmek de mümkün. Bunu yapabilmenin de bir maliyeti var ve tek bir oda için server programının telif ücretini ödeyerek satın almak(200 USD), bir dedicated server kiralamak(server ın özelliklerine göre ücret binlerce dolara kadar varabiliyor) ve odanızı bu server üzerinden açmanız gerekiyor. Tabii odanızda bot istiyorsanız bir de Camfrog Bot'un telif ücretini ödeyerek satın almanız(100 USD) gerekiyor. Bunun yerine bu işi meslek haline getirmiş, bu programları satın alan, sunucuları kiralayan ve Camfrog da oda kiralayan profesyonellerden oda kiralayabilirsiniz. Yanlız bu iş resmi bir iş değil ve dolandırılma ihtimalinizin olduğunu göz önünde bulundurun ve bir kişiden hizmet almadan önce mutlaka araştırın. Eğer Camfrog'da oda kiralamak, telif ücretini ödeyerek Camfrog'u satın almak istiyorsanız bize ulaşın bölümünden bize ulaşarak sizin için oda temini, lisans temini ve diğer Camfrog ürünlerini uygun fiyatlarla ve güvenilir kaynaklardan temin edebiliriz.


Kiralık Reklam Alanları